सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

दमकडाका ३६ शिक्षकको निशुल्क कोरोना बीमा

पाल्पा । दमकडा माध्यमिक विद्यालयले आफ्नो विद्यालयमा सरकारी स्रोतबाट तलवभत्ता खाने सम्पूर्ण शिक्षक कर्मचारीको कोरोना बीमा गरिदिएको छ ।

दमकडा माध्यमिक विद्यालयले ३६ जना शिक्षकको सगरमाथा इन्सुरेन्स कम्पनी लिमिटेडकमार्फत् कोरोना बीमा गरिदिएको हो । निशुल्क बीमा शुल्कमा प्रतिव्यक्ति १ लाख रुपैँयाको बीमाङ्क रहने गरी विमा गरिएको सगरमाथा इन्सुरेन्स कम्पनी पाल्पाका शाखा प्रबन्धक करुणा काफ्लेले बताउनुभयो ।

विश्वव्यापी महामारीका रुपमा फैलिएको कोभिड १९ कोरोना भाइरसबा उत्पन्न हुन सक्ने जोखिमको आर्थिक सुरक्षाका लागि नेपाल सरकारले सरकारी कर्मचारीको निशुल्क विमा गरिदिने नीति ल्याएको हो । आर्थिक वर्ष २०७७\०७८ को बजेट वक्तव्यको बुँदा नं ५५ र २८५ मा कोरोना बीमा सम्बन्धी उल्लेख गरिएको थियो । अर्थ मन्त्रालयको सहमतिमा बीमा समितिले कोरोना बीमा मापदण्ड २०७७ लागू गरेपछि यो कार्यक्रम लागू भएको हो ।

दमकडा माध्यमिक विद्यालयका प्रधानाध्यापक मोहनप्रसाद सापकोटाले राष्ट्रसेवक कर्मचारीहरुको सामूहिक कोरोना बीमा गर्दा नेपाल सरकारले शत प्रतिशत अनुदान दिने कुरा बजेटमा सुनेको र त्यसको यति छिट्टै आफूहरुले गर्न पाउँदा खुशी लागेको बताउनुभयो । विद्यालयका शिक्षकहरुको सामूहिक बीमा गर्दा मात्र २० रुपैँया टिकट खर्च भएको प्रधानाध्यापक सापकोटाको भनाई छ ।

नेपाल सरकारले बीमा समितिबाट इजाजतपत्र प्राप्त गरेका नेपालका २० वटा निर्जीवन बीमा कम्पनीमार्फत बीमा गराइरहेको छ । बीमालेख प्राप्त गरेको १५ दिन पछाडी कोरोनाको संक्रमण देखिएमा विमा कम्पनीले ७ दिनभित्र १ लाख रुपैंया दिनुपर्ने व्यवस्था छ । आम नागरिकले गर्ने सामूहिक कोरोना बीमामा ५० प्रतिशत अनुदान पाउने व्यवस्था रहेको छ ।

विद्यालयले परियोजना कार्य, टोलटोलमा शिक्षा र रेडियोमार्फत् पठनपाठनमा आफ्ना शिक्षकहरु संलग्न भइरहेको र कोरोनाको जोखिमबाट बच्न यो आर्थिक सुरक्षाको कार्यक्रमले थप उप्रेरणा दिने विद्यालयका शिक्षकहरुको भनाई छ ।