सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

पाल्पामा थप तीन जनामा कोरोना

 


पाल्पा । पाल्पामा थप तीन जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको स्वास्थ्य कार्यालय पाल्पाले जनाएको छ ।

रामपुर नगरपालिकाका दुई र तानसेन नगरपालिकाका एक गरी थप तीन जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको हो । रामपुर नगरपालिकाका २ पुरुष र तानसेन नगरपालिकाका १ महिलासहित ३ जनामा कोरोना देखिएको स्वास्थ्य कार्यालयका सूचना अधिकृत ओमप्रकाश पन्थीले बताउनुभयो । प्रयोगशालाले पठाएको प्रतिवेदन अनुसार आज रामपुरको १४, तिनाउको १४, रिब्दीकोटको ७३, निस्दीको १७ को गरी १ सय १८ जनाको रिपोर्ट आएको छ ।

तानसेन नगरपालिका ८ पीपलडाँडा घरमै बसेकी ३० वर्षिय महिला बिरामीभएपछि लुम्बिनी मेडिकल कलेजमा उपचारका लागि लगिएको थियो । महिला गाउँकै धार्मिक भेला र दर खाने कार्यक्रममा सहभागी बन्दा काेराेना सरेकाे हुन सक्ने स्थानीय बासिन्दाकाे भनाइ छ । अस्पतालले कोरोनाको लक्षणको शंका गरी हिजो स्वाव पठाइएकोमा पोजेटिभ रहेको रिपोर्ट प्राप्त भएको स्वास्थ्य कार्यालय पाल्पाका निमित्त प्रमुख विश्वनाथ न्यौपानेले बताउनुभयो ।

रामपुर नगरपालिका वडा नम्बर ६ का २४ वर्षका र ९ का ४५ वर्षका शिक्षकमा कोरोना संक्रमण देखिएको नगरपालिकाका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख तीर्थ प्रसाद ढुंगानाले जानकारी दिनुभयो । उनीहरु दुबै जना होम क्वारेन्टाइनमा बसेका छन् । उनीहरुको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहेको ढुगांंनाले बताउनुभयो ।संक्रमित २४ बर्षे युवा १९ दिन अघि दुबइबाट घर आएका हुन् । भारतबाट आएका उनका भाइलाई पनि यस अघि कोरोना पोजेटिभ देखिएको थियो । अर्को ४५ बर्षे संक्रमित तराईबाट आएका  हुन् । कपिलवस्तु घर भएका उनी घरबाट आएका थिए । उनी रामपुर ९ को माबिका शिक्षक हुन् ।

पाल्पा जिल्लामा अहिलेसम्म ४ हजार ७ सय १६ जनाको पिसिआर गरेकोमा ५ सय ६८ जनामा कोरोना देखिएको छ । कोरोना देखिएका मध्ये ५ सय ६४ जना भारतबाट आएका हुन् भने २ जना गाउँमै रहेका समुदायकै महिला हुन् । कोरोनाका कारण पाल्पामा हालसम्म एक जनाको ज्यान गएको छ ।

समुदायस्तरमा कोरोना देखिन थालेपछि जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाले निषेधाज्ञा जारी गरेको छ । प्रमुख जिल्ला अधिकारी रमेश न्यौपानेले निषेधाज्ञा पालना गर्न सम्पूर्ण पाल्पाबासीलाई आग्रह गर्नुभएको छ ।