सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन कृषि क्षेत्रका युवाहरुको सफलताको कथा समेटिएको पुस्तक ‘कर्म’ विमोचन ‘यूवा पुस्ता पत्रकारीतामा आउन जरुरी छ’ : प्रेस चौतारी केन्द्रिय सचिव आचार्य तानसेनका एक सय दश पसलमा अनुगमन, ६३ हजार रुपैंयाको सामग्री जफत गरि नष्ट तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

कालीमाटीमा पहिराे खस्दा तानसेन बुटवल सडक बन्द

तानसेन बुटवल सडकखण्डको कालीमाटीमा पहिरो खस्दा बिहानदेखि यातायात अवरुद्ध भएको छ ।

लगातारकाे पानीले तिनाउ ५ कालीमाटीमा पहिराे खस्दा सिद्धार्थ राजमार्ग अन्तर्गत बुटवल-तानसेन सडकखण्ड अवरुद्ध भएको छ। सडक बिस्तार गरेकाे क्षेत्र वरिपरि ढुङ्गा सहितको ठुलाे पहिरोले सडक पुरेकाे छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रहरी नायब उपरीक्षक मदन गिरीले सडक डिभिजन कार्यालयसँग समन्वय गरी सडक खुलाउने प्रयास गरेकाे बताउनुभयाे ।

सडकमा पहिराे खसेपछि यात्रुहरू अलपत्र परेका छन् भने सडकमा सवारी साधनकाे लाम लागेकाे छ । झुम्सा, सिद्धबाबा, गौडे पुललगायतका स्थानमा पनि पहिराे खसेकाे छ । पानी झमझम परिरहेकाले बाटाे खाेल्न असजिलाे भएकाे छ ।

सिद्धबाबा पहिरोको भाइरल भिडियो
गाडीका चालकले यात्रुहरुलाई पानीको भेल, पहिरो र स्थानका बारेमा बताइरहेका छन् । उनी भन्छन्, ‘अहिले हामी सिद्धबाबामा छम् । पानी परिराछ । जान सकिन्न ।’ बसमा रहेका यात्रुहरु ढोकाबाट बाहिर निस्कने प्रयास गर्दछन् । फेरि चालक भन्छन्, ‘गइन्न, गइन्न । केही हुन्न नडराउनुस् ।’


गाडीको अगाडी बसेर मोवाइल भिडियो खिचिरहेका व्यक्तिले घुमाइघुमाई वरिपरिको दृष्य कैद गरिरहेका छन् । चुनढुंगा बोकेका टिप्पर, जीप र बस सडकमा रोकिएको अवस्थामा छ । भीषण वर्षात् भइरहेको छ । वसन्तपुर डाँडाबाट झरेको भेल खोलोझैं बर्सिएको छ । बसका यात्रीहरु अत्तालिएका छन् । गाडी चालकलाई दोभानमै रोक्न भनेको भनेर गुनासो गरेका छन् ।


अगाडी र पछाडी दुबैतिर पहरोबाट पानी झरेको छ । ढुंगासहितको पानी सडकमा बजारिएको आवाज सुनिन्छ । यात्री हिंडेर सिद्धबाबा पुग्ने कोशिस गर्दछन् । चालक यात्रीलाई रोक्दै भन्छन्, ‘गाडीबाट नझर्नुस्, भित्रै बस्नुस् । यहाँ गाडी सुरक्षित छ, गाडीबाट झरे बाँच्नुहुन्न । नझर्नुस् । सिद्धबाबाले रक्षा गरुन् ।’ उनी भन्छन्, ‘डाइभरको जीन्दगी नी गाह्रो छ हजुर । एकदिन मर्ने हो, मरे मरौंला ।’ 


आधा घण्टापछि पानी बिदो हुन्छ । यात्रीहरु सिद्धबाबा पुग्ने सुरले पैदल दौडन्छन् । एकछिन पछि यात्री नभएको बस अगाडि बढ्छ ।

 


सिद्धबाबा खण्डमा वर्षात्, हिउँद जतिखेर पनि यात्रीहरुले यसैगरी सास्ती नै खेपिरहेका छन् । सरकारले बजेट सुनाउँछ, योजना बताउँछ तर बाटोको स्वरुप झनभन्दा झन् बिग्रिरहेको छ ।