सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

पाल्पामा राजमार्ग, बिजुलीवत्ती र इन्टरनेट अवरूद्ध

पाल्पा । विगत तीन दिनदेखि राजमार्ग, बिजुली, टेलिफाेन र इन्टरनेट अवरूद्ध भएका छन् । असाेज महिनामा परेकाे अविरल वर्षाका कारण सिद्धार्थ राजमार्ग र दाेभान क्षेत्रमा खसेकाे पहिराेका कारण सडक, बिजुली, टेलिफाेन र इन्टरनेट सेवा प्रभावित भएका हुन् । 

सडक अवरूद्ध, यात्री अलपत्र 

तीन दिनदेखि राजमार्ग अवरुद्ध हुँदा सयौं सवारी साधन बीच बाटोमा रोकिएका छन् । टाढाटाढा हिडेका यात्रुसमेत अलपत्र परेका छन् । पाल्पाको डुम्रेदेखि सिद्धबाबा सडकखण्डअन्तर्गत आधा दर्जनभन्दा बढी ठाउँमा पहिरो खसेको छ । शनिबार दिनभर स्काभेटर र डोजर प्रयोग गरी पहिरो पन्छाएर राजमार्ग सञ्चालन गर्ने प्रयास भए पनि सम्भव नभएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय पाल्पाका प्रहरी उपरीक्षक सन्तोषकुमार भट्टराईले बताउनुभयाे ।

‘पहिरोसँगै झरेका ठूला ढुंगा फोर्नुपर्ने अवस्था छ,’ उहाँले भन्रुभयाे, ‘ब्रेकर बुटवलतर्फ भएकाले तत्काल ढुंगा फोर्न सक्ने अवस्था छैन।’ ठूलाठूला चट्टानसहित सडकमाथिबाट पहिरो खसेको छ । सडक डिभिजन कार्यालयको समन्वयमा पहिरो पन्छाउने काम भइरहेको छ। डुम्रेतर्फको राजमार्गमा ठूला ढुंगासहित पहिरो झरेको छ । आइतबार बिहानदेखि पहिरो पन्छाउने काम भइरहेको प्रहरी उपरीक्षक भट्टराईले बताउनुभयाे । तर, आज पनि कतिबेला सञ्चालन हुन्छ भन्ने यकिन नभएको उहाँको भनाइ छ ।

बिजुली वत्ती अवरूद्ध, सञ्चारमाध्यमसमेत प्रभावित 

भारी वर्षातका कारण पाल्पाको विद्युतकाे प्रसारण लाइन अवरुद्ध भएको छ। नेपाल विद्युत प्राधिकरण पाल्पा वितरण केन्द्रले सूचना प्रकाशन गरी बिजुली वत्ती नआएको  जनाएकाे छ । प्राधिकरण पाल्पाका प्रमुख सुशिल  ले बुटवल पाल्पाकाे प्रशारण लाइनकाे वसन्तपुर झुम्सा खण्डमा टावर र लाइन नै बगाएर अत्यधिक ठूलाे क्षति गराएकाे बताउनुभयाे । उहाँले सामग्री ढुवानी गर्न सडक नखुलेकाे र मर्मतका लागि केही दिन लाग्न सक्ने भएकाले वैकल्पिक व्यवस्था मिलाइएकाे जानकारी दिनुभयाे । प्राधिकरणले झिमरूक गुल्मी, रिडीकाे लाइन जाेडेकाे छ । सीमित क्षमताकाे वैकल्पिक लाइन जाेडेका कारण पिक आवरमा बिजुली बन्द छ । बिजुलीकाे अनियमितताका कारण टेलिफाेन र माेवाइल सेवा पनि काटिएका छन् ।  सञ्चार माध्यम रेडियाे, टेलिभिजनका प्रसारण पनि प्रभावित छन् । 

टेलिफाेन चल्दैन 

विद्युत सेवा अवरुद्ध भएसँगै टेलिफाेन र माेवाइलले काम गरेका छैनन् । इन्टरनेटको फाइवर कनेक्सन चुडिएको कारण नेटवर्क र इन्टरनेटसेवामा समेत अवरोध आएको छ । नेपाल टेलिकमले सूचना निकालेर ९ गते राती तिनाउँ गाउँपालिकाको दोभान जंगल क्षेत्रमा गएको पहिरोको कारण फाइवर चुडिएकोले तानसेन लगायतका क्षेत्रमा इन्टरनेट सेवा अवरुद्ध भएको जनाएको छ । माेवाइल टावरहरूमा बिजुलीकाे ब्याक अप नहुँदा माेवाइलले काम गरेका छैनन् ।

इन्टरनेट सेवा सुस्त 
प्रायः सबै इन्टरनेट सेवा बन्द छन्, चलेका पनि सुस्त  छन् ।  इन्टरनेटमा आधारित व्यवसायले काम गर्न सकेका छैनन् । सर्वसाधारणले सास्ती व्यहोर्नु परेको छ । टेलिकम, वर्डलिंक, व्रोर्डलिंक, सुविसु, इष्टलिंक लगायतका कम्पनीको इन्टरनेट सेवा भएता पनि उनीहरुको स्पीड स्लो भएको उपभोक्ताहरुले गुनासो गरेका छन् । उपभोक्ताहरुले तोकिएको क्षमता भन्दा निकै कम स्पीडको इन्टरनेट आउने, बेला बेलामा आउने जाने हुने, आएपनि चल्दै नचल्ने समस्याले सास्ती भोगेको बताएका छन् ।