सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

दमकडाले लियाे टाेलटाेलमा त्रैमासिक परीक्षा

पाल्पा । दमकडा माध्यमिक विद्यालय पाल्पाले त्रैमासिक परीक्षा लिन सुरु गरेको छ ।

कोभिड १९ को असहज परिस्थितिलाई मध्यनजर गरी विद्यालयले विद्यार्थीको घर र टोलटोलमा परीक्षा केन्द्र सञ्चालन गरेको छ । विद्यालय क्षेत्रभित्रका १२ स्थानमा परीक्षा केन्द्र तोकेर विद्यालयले त्रैमासिक परीक्षा लिन सुरु गरेको विद्यालयका प्रधानाध्यापक मोहनप्रसाद सापकोटाले बताउनुभयो । पहिले टोल कक्षा सञ्चालन भएको स्थानलाई नै परीक्षा केन्द्र तोकी परीक्षा लिन थालिएको प्रधानाध्यापक सापकोटाको भनाई रहेको छ ।

सरकारले वैकल्पिक शिक्षा सहजीकरण निर्देशिका ल्याउनुभन्दा अगाडि नै परियोजना कार्य र दूरशिक्षा रेडियो कार्यक्रम सञ्चालन गरेको यस विद्यालयले टोलटोलमा कक्षा सञ्चालन गरेको थियो । विद्यालयका सहायक प्रधानाध्यापक होत्रीराज ढुंगानाले विद्यालय बन्द भए तापनि विद्यार्थीको सिकाई बन्द हुन नदिन आफूहरुले विभिन्न विकल्पहरुको खोजी गरेको बताउनुभयो । विद्यालयले डिजिटल प्रविधिको प्रयोग गरी सिकाईलाई निरन्तरता दिदै आएको छ । 

दमकडा माध्यमिक विद्यालयले कक्षा नर्सरीदेखि १० सम्मको प्रथम त्रैमासिक परीक्षा लिइरहेको छ । टाेलटाेलमा सञ्चालित परीक्षामा ४ सय ३० जना सहभागी भएका छन् । परीक्षामा अभिभावक पर्यवेक्षक बसेका छन् । दूरशिक्षा रेडियाे कार्यक्रम हाम्राे पाठशाला, टाेल शिक्षा र अनलाइन कक्षाका आधारमा याे परीक्षा लिइएकाे परिक्षा संयाेजक प्रकाश पंगेनीले जानकारी दिनुभयाे ।

काेभिड १९ काे बीचमा दमकडाले वार्षिकाेत्सवका अवसरमा कविता प्रतियोगिता, दमकडा कन्क्लेभ (साझा संवाद) सञ्चालन गर्याे भने जुममार्फत् पठनपाठन पनि गर्दै आएको छ । सामुदायिक तथा निजी विद्यालयहरुले कसरी पठनपाठन गर्ने भन्ने विषयमा अलमल भइरहेका बेला दमकडाले थालेको यो अभियानलाई शिक्षा सरोकारवालाहरुले प्रशंसा गरेका छन् ।