सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

भौतिक पूर्वाधार मन्त्री चौधरीद्वारा माडीफाँटको बँधवारी पुल शिलान्यास

पाल्पा । भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्री बैजनाथ चौधरीले माडीफाँटको बँधवारीमा पक्की पुलको शिलान्यास गर्नुभएको छ ।

माथागढी गाउँपालिकाको वडा नं. १ र बगनासकाली गाउँपालिकाको वडा नं. २ जोड्ने बँधवारीको तिनाउ खोला पुलको आज मन्त्री चौधरीले शिलान्यास गर्नुभएको हो । बँधवारीमा पुल निर्माण भएपछि रुप्से, कसेनी, चिदीपानी र पोखराथोकका जनतालाई प्रत्यक्ष आवतजावत गर्न सजिलो हुनेछ । तिनाउ र खहरेखाेलाकाे संगम रहेका बँधवारीमा पुल नहुँदा वर्षायाममा ठूलाे जनधनकाे क्षति हुने गरेकाे थियाे । 

शिलान्यास गर्दै लुम्बिनी प्रदेशका भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्री चौधरीले प्रदेशका सबै तह र बस्तीलाई सडक सञ्जालले जोड्ने नीति अन्र्तगत माडीफाँटकाे बँधवारीमा पुल निर्माणलाई प्राथमिकता दिएको बताउनुभयो । उहाँले यो पुलले माडीबासीलाई मात्र होइन, चर्चरे आरेभज्याङ सडकलाई सहज र छोटो बनाउन मद्दत गर्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । सडक पूर्वाधारसँगै सिंचाइ, तटबन्ध, बस्ती विकासका पूर्वाधार निर्माणमा प्रदेश सरकारले माडीफाँट क्षेत्रमा लगानी गरेकाे मन्त्री चाैधरीकाे जानकारी दिनुभयाे ।

कार्यक्रममा प्रदेशसभा सदस्य नारायणप्रसाद आचार्यले माडीको उत्पादन बाहिर निकाल्न र माडीबासीलाई यातायातको सुविधा दिन बँधवारीमा पुलको आवश्यकता परेको बताउनुभयो । विगत लामो समयदेखि यस क्षेत्रका जनताले माग गरेको पुलको शिलान्यास भएको र समयमै गुणस्तरीय पुल बन्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । प्रदेशसभा सदस्य रमा घर्तीले समुदायको आवश्यकता अनुरूप लुम्बिनी प्रदेश सरकारले बँधवारीमा पुलको निर्माण कार्य अगाडि बढाएकोमा सरकार र भाैतिक पूर्वाधार विकास मन्त्री चाैधरीलाई धन्यवाद दिनुभयो ।

 

भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्रालयका निर्देशक भिमार्जुन पाण्डेयले प्रि स्ट्रेस प्रणालीबाट निर्माण हुने भएकाले पुल गुणस्तरीय बन्ने र धेरै भार थेग्ने बताउनुभयो । निर्माण अवधि १८ महिना रहेको भए तापनि निर्माण व्यवसायीले कामलाई प्राथमिकता दिने र समुदायले नियमित अनुगमन गर्ने हो भने चालु आर्थिक वर्षभित्रै काम गर्न सकिने निर्देशक पाण्डेयको भनाई छ । कार्यक्रममा माथागढी गाउँपालिकाका अध्यक्ष सन्तोष थापा, नेपाल पत्रकार महासंघका अध्यक्ष राजेशकुमार अर्यालले गुणस्तर कायम गरेर समयमा पुल बनाउनुपर्नेमा जोड दिनुभयो । निर्माण व्यवसायी गोपाल भट्टराईलगायतले तोकिएको समयभन्दा ६ महिना अगाडि नै उद्घाटन गर्ने अवस्थामा लैजाने प्रतिवद्धता गर्नुभयो ।

बँधवारी तिनाउ पुलका लागि काष्ठमण्डप तिरुपती जेभि सुनवल नवलपरासीले ४ करोड ८ लाख ४९ हजार ३ सय १८ रुपैँयामा निर्माण गर्ने ठेक्का सम्झौता गरेको छ । यस पुलको लम्बाई ४० मिटर र चौडाई ११ मिटर रहेको छ । पुलको दुबैतर्फ १ दशमलव ७५ मिटरको फुटपाथ र साढे ७ मिटर फराकमा डबल गाडी गुड्न मिल्ने हिसाबले डिजाइन भएको सडक पूर्वाधार विकास कार्यालय पाल्पाका प्रमुख प्रेम बस्यालले बताउनुभयो ।

बँधवारीमा पुल निर्माण भएपछि चर्चरे सराई बुढीकोट भएर आर्यभज्याङ निस्कन सहज र छोटो दूरी हुनेछ । यो सडकको प्रयोग गर्दा सिद्धार्थ राजमार्गको चर्चरे आरेभज्याङ सडक खण्डलाई करिव २० किलोमिटर छोटो हुने स्थानीय बासिन्दाले बताएका छन् । पुल शिलान्यास कार्यक्रममा आएका माडीबासीले अम्लिहानको पुल जस्तै चाँडै काम सक्दिए हुन्थ्यो भन्ने काममा गरेका थिए ।