सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

तानसेन श्रीनगरमा विग बुद्धको संरचना निर्माण अगाडि बढाउने

पाल्पा । तानसेन नगरपालिकाले श्रीनगरमा विग बुद्धअन्र्तगत वाटर फाउन्डेसनका लागि नेपाल सरकार अर्थ मन्त्रालयसँग बजेट माग गर्ने निर्णय गरेको छ ।

तानसेन नगरपालिकाको आठौं कार्यपालिका बैठकले विग बुद्धको विस्तृत सम्भाव्यता अध्ययन डिपिआर अन्तिम चरणमा रहेको र वाटर फाउन्डेसनका लागि नेपाल सरकारसँग बजेट माग गर्ने निर्णय गरेको हो । कार्यपालिकाले विग बुद्धको फाउन्डेसन निर्माणअन्तर्गतको संरचना निर्माणको प्रकृया अगाडि बढाउने निर्णय गरेको छ । नगरपालिकाका प्रमुख अशोककुमार शाहीले यो विग बुद्ध १ अरवको परियोजना रहेकोमा फाउन्डेसन निर्माणमा १३ करोड, बुद्ध मूर्तिमा २१ करोड र वाटर फाउन्डेसनको ५ करोड रुपैँया स्टमेट गरिएको बताउनुभयो ।

 

शिक्षातर्फको सशर्त अनुदानमा प्राप्त बजेटबाट विद्यालयको माग वमोजिम शैक्षिक तथा भौतिक पूर्वाधार कार्यक्रममा ८१ लाख रुपैँया बजेट बाँडफाँड गरिएको नगरपालिका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत डिल्लीराज बेल्बासेले बताउनुभयो । जनता माध्यमिक विद्यालय, दमकडा माध्यमिक विद्यालय, लुम्बिनी माध्यमिक विद्यालय, त्रिभुवन माध्यमिक विद्यालयलाई ६ लाख ५० हजारका दरले माध्यमिक पुस्तकालय निर्माणमा लगानी गर्ने भएको छ । यसैगरी भुसलडाँडा माध्यमिक विद्यालय, देववाणि माध्यमिक विद्यालय, पद्यम पब्लिक माध्इमिक विद्यालयमा विज्ञान प्रयोगशालामा ६ लाख ५० हजार, मोहनकन्या माध्यमिक विद्यालय, सरस्वती माध्यमिक विद्यालय र शारदा माध्यमिक विद्यालयलाई आइसिटीमा ६ लाख ५० हजार रुपैया विनियोजन गरेको छ । यसैगरी अर्गलीको त्रिभुवन माध्यमिक विद्यालय र बालज्योति प्राथमिक विद्यालयलाई शौचालय निर्माणमा ७ लाख रुपैया, सेन माध्यमिक विद्यालय, जनप्रिय माध्यमिक विद्यालय, मण्डली माध्यमिक विद्यालय र गार्गी माध्यमिक विद्यालयलाई क्रियाकलापमा आधारित सामग्रीमा ५० हजार रुपैंया विनियोजन गरेको छ ।

नगरपालिकाको शिक्षातर्फको प्रवद्र्धनात्मक डेढ करोडको बजेटका कार्यक्रम पनि छुट्टयाएको छ । नगरपालिकाले १८ वटा माध्यमिक विद्यालयका ५४ जना र आधारभूतका ३४ शिक्षकलाई ७५\२५ को लागत साझेदारीमा ल्यापटप दिने निर्णय गरेको छ । शिक्षकले ल्यापटप खरिदमा प्रतिव्यक्ति १५ हजार रुपैँया प्राप्त गर्नेछन् । विद्यालयमा आइसिटी व्यवस्थापनमा ९ लाख, युवा खेलकुदमा ५ लाख, विद्यालयलाई मास्क र सेनिटाइटरका लागि ५ लाख, महामारीमा सक्रिय ३० शिक्षकलाई २ हजारका दरले ६० हजार, विद्यालय अनुगमन डेढ लाख, शिक्षा समितिको बैठक र क्यालेन्डर निर्माण २ लाख ३१ हजार, वैकल्पिक सिकाइ सहजीकरण ५ लाख, स्थानीय पाठ्यक्रम निर्माण ४ लाख, अतिरिक्त क्रियाकलाप ४ लाख बजेट बाँडफाँड गरेको छ ।

तानसेन नगरपालिकाले हरित वसपार्क निर्माणका लागि नगर विकास कोषसँग १० करोड बराबरको ऋण र अनुदान माग गर्नेलगायतका निर्णय गरेको छ । बसपार्क निर्माणका लागि सम्भाव्यता अध्ययन गर्न कन्सल्टेन्टमार्फत् काम अगाडि बढाउने तयारी गरिसकेको छ ।