सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन कृषि क्षेत्रका युवाहरुको सफलताको कथा समेटिएको पुस्तक ‘कर्म’ विमोचन ‘यूवा पुस्ता पत्रकारीतामा आउन जरुरी छ’ : प्रेस चौतारी केन्द्रिय सचिव आचार्य तानसेनका एक सय दश पसलमा अनुगमन, ६३ हजार रुपैंयाको सामग्री जफत गरि नष्ट तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

पहिरोको ढुंगा गिट्टी चोरी निकासी


पाल्पा । सिद्धार्थ राजमार्गमा पहिरो खसेर सडक छेउमा जम्मा भएका ढुंगा गिट्टी चोरी निकासी हुने गरेको छ ।

पाल्पा बुटवल सडकअन्तर्गत गौडेपुल र डुम्रेको बीचमा खसेको पहिरोको ढुंगा र गिट्टी चोरी निकासी भएको हो । सडकका कर्मचारीले अघोषित रुपमा बिक्री गरेपछि चोरी निकासी भएको स्थानीय बासिन्दाको भनाई छ । सडक डिभिजन कार्यालयका इन्जिनियर राम पियारी चौधरीले ढुंगा चोरी भएको र चोरी भएको थाहा पाएपछि आफूहरुले प्रहरी र कर्मचारी पठाएर रोकेको बताउनुभयो ।

सडक बिस्तार गर्दा निस्केको ढुंगा गिट्टी निर्माण स्टमेट समावेश भए व्यवसायीले प्रयोग गर्ने प्रचलन छ तर पहिरोले ल्याएका सयौँ घनमिटर ढुंगाबाट सरकारले राजश्व संकलन गर्न सक्दछ । राजमार्गकै मर्मत संभारको काम पाएको निर्माण व्यवसायीले पहिरोमा निस्केको ग्राभेल सडकमा हाल्न नपाएको तर पहिरोको गिट्टीमाटो र ढुंगा धमाधम बिक्री हुने गरेको स्थानीय जनताले बताएका छन् ।

तानसेन नगरपालिकाका राजश्य शाखाका अधिकृत मधुसुधन घर्तीले नगरपालिकामा रोयल्टी पनि नकाटिएको र समन्वय पनि नभएको बताउनुभयो । वर्षायाममा गौडेपुलभन्दा ५ सय मिटर माथि पहिरो खसेर लामो समय सडक अवरुद्ध हुँदै आएको थियो । सार्वजनिक महत्वको सडकको ढुंगा, गिट्टी र वालुवा बिक्री हुँदा स्थानीय सरकार मौन बस्ने गरेका छन् ।

सार्वजनिक सम्पत्तिको रुपमा रहेका सडकबाट ढुंगा माटो बिक्री गरी निकासी हुँदा स्थानीय सरकारले रोयल्टी सम्म उठाएका छैनन् । सडक छेउमा रहेका ढुंगा गिट्टी चोरिने र लुकिछिपी बेचिने चलन नौलो भने होइन । झुम्सा, दोभान, हिउँदेखोलामा पहिरोले ल्याएका ढुंगा यसैगरी हराइरहेका छन् । सडक मापदण्ड ८२ फुटभित्रकै माटो काटेर बेचबिखन हुँदासमेत अनुगमनकारी निकाय बेखबर बनेका छन् ।

सिद्धार्थ राजमार्गको पाल्पा बुटवल सडक सुधार तथा मर्मतमा मात्र चालु आर्थिक वर्षमा ३९ लाख रुपैँया खर्च भएको छ । वर्षाको पहिरो हटाउन ३४ लाख ५० हजार रुपैँया तेल खर्च र ४ लाख ४८ हजार रुपैँया कर्मचारी भत्ता र खानामा मात्र खर्च भएको सडक डिभिजन कार्यालय पाल्पाका सूचना अधिकारी शिवु खत्रीले बताउनुभयो । पछिल्लो तीन वर्षमा मात्र राजमार्ग सुधारमा १७ करोड ४९ लाख रुपैँया खर्च भएको छ ।