सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

पूर्वखोलाले चालु वर्षमै विद्यालय समायोजन टुंग्याउने


पूर्वखोला । पूर्वखोला गाउँपालिकाले संस्थागत विद्यालय समायोजनको प्रक्रियालाई चालु आर्थिक वर्षभित्रै सम्पन्न गर्ने योजना अगाडि सारेको छ ।

पूर्वखोला गाउँपालिकाको आठौँ गाउँसभामा जनप्रतिनिधिहरुले राखेका जिज्ञासकाको जवाफ दिदै गाउँपालिका अध्यक्ष नुनबहादुर थापाले संस्थागत विद्यालयलाई सामुदायिक विद्यालयमा समायोजन प्रक्रिया चालु आर्थिक वर्षभित्र सम्पन्न गर्ने गरी योजना बनाइएको बताउनुभयो । शिक्षा नियमावली २०७७ जारी भएसँगै संस्थागत विद्यालयको नाममा रहेका जग्गा, भवन, फर्निचरलगायतका सामग्री सरकारको स्वामित्वमा ल्याइने र त्यसका लागि करिव पौने २ करोड लाग्ने अनुमान गरिएको उहाँले बताउनुभयो । दुई वर्ष अगाडि निजी विद्यालयहरु सामुदायिक विद्यालयमा समायोजन घोषणा गरेको पूर्वखोलाले अंग्रेजी र नेपाली माध्यममा पठनपाठन गर्दै आएको छ ।

गाउँसभाले विपद, वातावरण, शिक्षा, स्वस्थ्य, खानेपानी, सुरक्षित आवास, सार्वजनिक जवाफदेहिता, सूचना तथा अभिलेख केन्द्रलगायतका १४ वटा ऐन, नियमावली र कार्यविधिहरु पारित गरेको छ । ‘शिक्षा, स्वास्थ्य, सडक, कृषि, पर्यटनसहितको पूर्वाधार, पूर्वखोला विकासको आधार’ भन्ने नारासहित सञ्चालित गाउँसभाले केही योजनाहरु संशोधन र थप गरेको छ ।

आठौँ गाउँसभाबाट भएका निर्णयहरुको जानकारी दिन आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा गाउँपालिकाका अध्यक्ष नुनबहादुर थापाले ऐन कानुनको निर्माण, जनशक्ति व्यवस्थापन र योजना सञ्चालनका आधारहरु तयार गरेपछि पालिकाको विकास निर्माणको गति बढेको बताउनुभयो । शिक्षा, स्वास्थ्य, खानेपानी, सडक सञ्जाल र कृषि क्षेत्रमा देखिने गरी फड्को मारेको बताउँदै अध्यक्ष थापाले विकासका लहरहरुलाई प्रचारप्रसारको खाँचो औंल्याउनुभयो ।

गाउँपालिका उपाध्यक्ष भागिरथी भट्टराईले चालु आर्थिक वर्षको कुल ४८ करोड ७९ लाख ६५ हजार रुपैँया बराबरको बजेटबाट ३६२ योजना प्रस्ताव गरिएकोमा यो ६ महिनाको अवधिमा १५ योजना निर्माण कार्य सम्पन्न र ८५ वटा कार्यान्वयनमा रहेको जानकारी दिनुभयो । उपाध्यक्ष भट्टराईले कतिपय योजना संशोधन, प्रदेश र संघीय सरकारसँग थप नयाँ योजना माग गर्ने निर्णय भएको बताउनुभयो । कार्यक्रममा गाउँपालिकाका प्रवक्ता नीरबहादुर सारुले चालु आर्थिक वर्षमा विनियोजित बजेटमध्ये हालसम्म १९ प्रतिशत बजेट खर्च भएको बताउनुभयो । उहाँले कोरोना महामारीका बीचमा पनि विकास निर्माणको काम धमाधम भएको जानकारी दिनुभयो ।

प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत ज्ञानुप्रसाद पनेरुले गाउँपालिकाको संस्थागत र कार्यसम्पादन क्षमतामा सुधार भएको बताउँदै अनलाइन घटना दर्ता, सुत्र प्रणाली लागू, सबै शाखामा विद्युतीय सफ्टवयर जडान गरिएको जानकारी दिनुभयो । प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत पनेरुले शिक्षा, स्वास्थ्य, सडक पूर्वाधार निर्माण, कृषि पकेट क्षेत्र निर्माणमा पूर्वखोलाले महत्वपूर्ण काम गरेको र आर्थिक वर्षको समाप्तिसम्म नयाँ कामहरू देखिने बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा पत्रकार महासंघ पाल्पा शाखाका अध्यक्ष राजेशकुमार अर्यालले संस्थागत र सामुदायिक विद्यालयलाई एउटै बनाउने योजना कार्यान्वयन गरेर उदाहरणीय कार्य गरेको बताउनुभयो । उहाँले कृषि उत्पादनमा बृद्धि र स्वास्थ्य क्षेत्रको विकासमा समेत पूर्वखोला गाउँपालिकाले उल्लेखनीय काम गरेको बताउनुभयो । गाउँपालिकाले गरेका कतिपय काम पनि प्रचारप्रसार हुन नसकेको बताउँदै उहाँले आफूले गरेको काम भन्न र देखाउन सक्नुपर्ने बताउनुभयो । कार्यक्रममा पत्रकारहरू माधव अर्याल, रेखीराम राना, कृष्ण कार्की, यज्ञमूर्ति तिमिल्सिना, किरण कौशल, मिलन विश्वकर्मा, छवी खनाललगायतले सुझाव दिनुभएको थियो ।

कार्यक्रम गाउँपालिकाका अध्यक्ष नुनबहादुर थापाको अध्यक्षता, उपाध्यक्ष भागीरथी भट्टराईको स्वागत र प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत ज्ञानुप्रसाद पनेरुको संचालनमा सम्पन्न भएको थियो ।