सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

माघभित्रै कालिगण्डकी लिफ्टिङ्ग खानेपानी आयोजनाकाे पानी तानसेन माघभित्रै आउने

बहुप्रतिक्षित कालिगण्डकी लिफ्टिङ्ग खानेपानी आयोजनाको पानी हप्ता दस दिनभित्र तानसेनमा आउने भएको छ ।

निर्धारित मितिभन्दा दुई वर्ष ढिलो गरी आयोजनाको पानी ५ लिफ्ट गरी तानसेनमा खस्ने भएको हो । २०७२ सालमा सम्भाव्यता अध्ययन गरी २०७५ साल मंसिर ५ गते १८ महिनामा सम्पन्न गर्ने लक्ष्यका साथ सुरू भएको आयोजना २०७७ माघ सम्ममा पानी झर्ने अवस्थामा आइपुग्ने भएको छ । तानसेन खानेपानी उपभोक्ता समितिका कार्यालय प्रमुख दिवाकर अर्याले अब एक हप्ताभित्र गण्डकीको पानी तानसेन आउने बताउनुभयो ।

कालीगण्डकीदेखि बौघागुम्वासम्म पानी लिफ्ट हुने छ भने बौघागुम्वाबाट तानसेनको मुख्य ट्याड्ढी बतासेसम्म ग्राविटी फलोबाट पानी ल्याईने छ । कालीगण्डकी नजिक इनार ‘कलेक्टर वेल’ देखि तानसेनको मुख्य ट्यांकीसम्म ८ ईञ्चको १० किलोमिटर पाइप बिछ्याइएको छ । प्रतिसेकेण्ड ४० लिटर पानी बतासेको ट्याङ्कीमा झर्ने आयोजनाको लक्ष्य छ ।

तानसेन बजारमा दैनिक २५ लाख लिटर पानीको आवश्यकता भएपनि अहिले दैनिक रुपमा ७ /८ लाख लिटर पानी मात्र वितरण हुँदै आएको छ । कालीगण्डकी लिफ्ट आयोजना पुरा भएपछि दैनिक १८ लाख लिटर पानी थप हुनेछ । कालीगण्डकी लिफ्ट खानेपानी आयोजना सञ्चालनपछि अबको १० बर्ष सम्म तानसेनमा पानीको समस्या पूर्ण रुपमा हट्ने तानसेन उपभोक्ता समितिका कार्यवहाक अध्यक्ष डा. पुरनमान बज्राचार्यले बताउनुभयो ।

२०३५ सालसम्म ढुङ्गेधारामा निर्भर तानसेनवासीले २०३५ सालमा जापान सरकारको आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोगमा भुल्के खानेपानी योजनाबाट लिफ्ट गरी पानी उपभोग गर्दै आएका थिए । परम्परागत धारा, भुल्के र सिस्ने योजनाले तानसेनको खानेपानी माग पूरा गर्न नसकेपछि कालीगण्डकी लिफ्ट आयोजना सुरू गरिएको हो ।