सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

विजयकुमार बौडेल – 

५ असोज – तानसेन नगरपालिका र नेपाल विद्युत प्राधिकरण, पाल्पा वितरण केन्द्रबीच विद्युत महशुल छुट कार्यक्रम कार्यान्वयनका लागि सम्झौता भएको छ ।

तानसेन नगरपालिका क्षेत्र भित्रका नगरवासीले खपत गर्ने न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी कार्यक्रम कार्यान्वनका लागि सम्झौता भएको हो । नगरपालिकाले ५ एम्पियर विद्युत मिटर जडान गरी २० युनिट सम्म खपत गर्ने उपभोक्ताहरुला लागी न्यूनतम ३० रुपैंया महशुल छुट दिने कार्यक्रम अनुसार सम्झौता गरेको तानसेन नगरपालिकाका सुचना अधिकारी भरत आचार्यले जानकारी दिनुभयो ।

नगरपालिकामा १ हजार ८ सय १५ परिवारले विद्युत महशुल छुटका लागि आवेदन दिएको नगरपालिकाका बरिष्ट अधिकृत दुर्गा बहादुर थापाले बताउनुभयो । तानसेन नगरपालिकाका वडा नं १ का ९, वडा नं २ का १, वडा नं ३ का ४, वडा नं ४ का ५, वडा नं ५ का १ सय ६५, वडा नं ६ का ६०, वडा नं ७ का ४१ उपभोक्ताहरु अनुदानका लागि सिफारिस भएका छन् ।

त्यस्तै वडा नं ८ का ३ सय ४५, वडा नं ९ का १ सय ६३, वडा नं १० का ६८, वडा नं ११ का ४ सय ८२, वडा नं १२ का ३ सय २६, वडा नं १३ का १ सय २५ र वडा नं १४ का २१ उपभोक्ताहरुलाई विद्युत महशुल अनुदान उपलब्ध गराउन सिफारिस गरिएको छ ।

नगरपालिकाले २०८० असार मसान्तसम्म लागू हुने गरी विद्युत प्राधिकरणसँग सम्झौता गरेको हो । कार्यक्रममा तानसेन नगरपालिकाकी कार्यबाहक नगरप्रमुख प्रतीक्षा सिंजालीले ग्रामिण क्षेत्रका विपन्न नागरिकका लागि लक्षित कार्यक्रम अन्तरगत विद्युत महशुल अनुदान सञ्चालन गरिएको बताउनुभयो । सिंजालीले २० युनिटभन्दा कम खपत गर्ने उपभोक्ताहरु धेरै भएपनि विविध प्राविधिक कारणले अनुमान गरेको भन्दा निकै कम उपभोक्ताहरुले आवेदन दिएको बताउनुभयो । अहिले केही कारणले छुटेका उपभोक्ताहरुलाई आगामी वर्ष टोलटोलमा गएर समावेश गर्ने सिंजालीले बताउनुभयो ।

नगर कार्यपालिकाले यो कार्यक्रमका लागि १५ लाख रुपैंया बजेट विनियोजन गरेको छ । कार्यक्रम कार्यान्वयनका लागि यो बजेट पर्याप्त भएको तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत जीवन ज्ञवालीले बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा पाल्पा वितरण केन्द्रका प्रमुख इन्जिनियर विवेक अधिकारीले नगरपालिकाले यो कार्यक्रम लागू भएपछि ९० रुपैयाँ महशुल बुझाउन धेरै खर्च गरेर सदरमुकाम आउनुपर्ने बाध्यता टरेको बताउनुभयो । उहाँका अनुसार पाल्पा जिल्लामा २० युनिटभन्दा कम खपत गर्ने २५ हजार बढी उपभोक्ता रहेका छन् ।

कार्यक्रममा तानसेन नगरपालिकाका प्रवक्ता यादवसिंह कार्कीले यो कार्यक्रमले सानो रकम अनुदान दिएको देखिए पनि ग्रामिण क्षेत्रका उपभोक्ताले रकम बुझाउन आउँदा लाग्ने अतिरिक्त खर्च जोगिने बताउनुभयो ।