सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न

विजयकुमार बौडेल – 
२५ मंसिर – तिनाउ गाउँपालिका महिला समन्वय समितिको आयोजनामा लैंगिक हिंसा विरुद्ध १६ दिने अभियानको अवसरमा सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।

सभ्य समाजको पहिचान लैगिक हिंसा विरुद्धको अधियान भन्ने राष्ट्रिय नाराका साथ तिनाउ गाउँपालिकाका ६ वटै वडाको ग्रामिण वस्तिहरुमा सचेतना कार्यक्रम गरिएको हो । तिनाउका कुनै पनि महिला, पुरुष, किशारी, बालबालिका, लैंगिक अल्पसंख्यक हिंसामा नपरुन, हिंसाको सिकार नबनुन, हिंसाको विरुद्धमा आवाज उठाउन सकुन र हिंसा रहित समतामुलक समाज निर्माणमा सहयोग पुग्ने अपेक्षा सहित कार्यक्रम सञ्चालन गरिएको गाउँपालिका अध्यक्ष प्रेम श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

तिनाउ गाउँपालिका वडा न. ३ को श्रीडाँडा, वडा न. ४ छाप, वडा न. ६ काशिभञ्याङ, वडा नं. १ बुडीकोट , वडा नं. ५ कोलडाँडा र वडा नं. २ खुर्सानेमा सचेतना कार्यक्रम सञ्चालन गरिएको हो । सचेतना कार्यक्रममा तिनाउ गाउँकार्यपालिकाका सदस्य तथा महिला समन्वय समितिका संयोजक पम्फा थापा, तिनाउ गाउँपालिकाका अध्यक्ष पे्रम श्रेष्ठ, उपाध्यक्ष लाल बहादुर थापा, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत सुन्दर प्रसाद श्रेष्ठ, वडा अध्यक्ष तथा महिला समन्वय समितिका सदस्य इन्द्रा कुमारी चिदी, दोभान चौकी प्रमुख विष्णु बहादुर कुँवर, तिनाउ गाउँपालिका स्तरीय महिला सञ्जालका सदस्य दुर्गा भण्डारी र तिनाउ गाउँपालिकाका प्रशासन शाखाका कर्मचारी विमला महतले सहजीकरण गर्नुभएको थियो ।
सहजकर्ताहरुले लैगिक हिंसा विरुद्ध १६ दिने अभियानको बारेमा जानकारी, महिला हिंसा, महिलाहरुको हक, अधिकार, महिला आन्दोलन तथा महिलाहरुको वर्तमान अवस्था, बालविवाह, बहुविवाह, घरेलु हिंसा, हिंसामा परेमा के गर्ने, कानुनी सहायता, गाउँपालिकाको न्यायिक समितिको अधिकार क्षेत्र लगायतको विषयमा सहजिकरण गर्नुभएको थियो ।

कार्यपालिका सदस्य कुमारी सुनार, धनी कुमारी बगाले, गंगा कुमारी बगाले, महिला बालबालिका शाखाका कर्मचारी गोपिका पौडेललयायतले कार्यक्रममा व्यवस्थापन, सहजीकरण र सञ्चालनमा सहयोग गर्नु भएको थियो । कार्यक्रममा सहभागीहरुको लागि एक÷एक सेट टुथ पेस्ट, टुथ ब्रस, नुहाउने साबुन, नेलकटर जस्ता सरसफाई सामग्री वितरण गरिएको थियो ।