सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र

विजयकुमार बौडेल – 

२७ मंसिर – पाल्पा उद्योग बाणिज्य संघले बैंक तथा वित्तिय संस्थाद्वारा वृद्धी गरिएको बैंक ब्याजदर विरुद्ध जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पा मार्फत अर्थमन्त्री समक्ष ज्ञापन पत्र पेश गरेको छ ।

व्यवसायीका बैंक तथा वित्तिय समस्या समाधानका लागी शान्तिपुर्ण मौन विरोध कार्यक्रम अन्तरगत उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाले जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पा मार्फत अर्थमन्त्री समक्ष ज्ञापन पत्र पेश गरेको हो । ज्ञापन पत्रमा बैंक तथा वित्तिय संस्थाहरुले एक्कासी गरेको कर्जाको ब्याजदर वृद्धि प्रति पाल्पा उद्योग वाणिज्य संघको गम्भिर ध्यानाकर्षष भएको जनाईएको छ ।

कोभिड महामारीको कारणले व्यवसायमा मन्दी आएको कारणले आर्थिक तरलताको समस्या झेलीरहेका उद्योगी तथा व्यवसायीहरुलाई आघात पुग्ने गरि बैंक तथा वित्तिय संस्थाहरुबाटएक पक्षिय रुपमा अचुचित ढंगले गरिएको ब्याजदर वृद्धि तथा संशोधित कर्जा नीतिका कारण साना, मझौला तथा लघु उद्यम गर्ने उद्यमी व्यवसायीहरु पिडित भई व्यवसाय नै बन्द गरि पलायन हुनुपर्ने अवस्था आएको पाल्पा उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष शैलेन्द्र भट्टराईले बताउनुभयो ।

भट्टराईले बैंकले लगानी तथा ब्याज उठाउन दिएका कारण कतिपय व्यवसायीहरुले आत्महत्या सम्म गर्ने गरेको बताउनुभयो । ज्ञापन पत्रमा संकटको यस परिस्थितीमा एक अर्कालाई सहयोग गर्नुपर्ने बेलामा उल्टै बैंक तथा वित्तिय संस्थाहरुबाट गरिएको ब्याजदर वृद्धिले उत्पादित सामग्रीको मुल्य अकासिएर उपभोक्ताहरुको जिविका कष्ठकर बन्दै गएको जनाईएको छ ।

ज्ञापन पत्रमा ब्याज वृद्धिका कारण व्यवसायिक लागत प्रक्षेपण गर्न नसक्ने र लगानी निरुत्साहित हुन जाने भएकाले हालै गरिएको ब्याज वृद्धिको निर्णयलाई तत्काल फिर्ता गर्न, ब्याजदर सिंकल डिजिटमा कायम गर्न र पुनः कर्जा व्यवस्थापन गर्न पाल्पा उद्योग वाणिज्य संघले माग गरेको छ ।