सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

चर्चित चित्रकारले जस्तो दमकडाका कुशलले बनाए धार्मिक सहिष्णुता सम्बन्धी चित्र

बोली । माघ २३ – हेर्दा सामान्य तर धार्मिक सहिष्णुताको रुपले गहिरो अर्थ बोकेको चित्र बनाएर दमकडा माध्यमिक विद्यालयका कुशल पंगेनी जिल्लाभरीमा प्रथम भएका छन् ।


ईसाई धर्मको संकेत दिने क्रस चिन्हको बाला लाएको पुरुषको हात र रातो चुरा लगाएकी महिलाको हातले मिलेर नेपालको नक्सा उठाएको चित्र बनाएर तानसेन ९ दमकडाका कुशल पंगेनी जिल्लाभरीमा प्रथम भएका हुन् । सनराईज पब्लिक स्कुल माथागढी २ ले आयोजना गरेको जिल्ला स्तरिय चित्रकला प्रतियोगितामा कुशलले कुनै चर्चित चित्रकारले बनाएको गम्भिर अर्थ बोकेको चित्र बनाएका हुन् ।


चित्रको चार कुनामा हिन्दु धर्म चिनाउने मन्दिर, मुस्लिम धर्म चिनाउने मस्जिद, लुम्बिनी चिनाउने असोक स्तम्भ र स्वयम्भु रहेका छन् । हिन्दु महिला र ईसाई पुरुषको हातले उठाएको नेपालको नक्सा भित्र ओम, चन्द्र तारा, त्रिशुल सहितको डमरु र क्रस चिन्ह बनाईएको छ ।


चित्रको बिचमा नेपालको झण्डा बनाईएको छ भने चित्रको माथीतिर अंग्रेजीमा धर्म र तलतिर सहिष्णुता भनेर लेखिएको छ । चित्रको ब्याकग्राउण्डमा निलो आकाश र सेतो बादलको बिच बिचमा शान्तिको प्रतिक परेवाहरु उडिरहेको देखिन्छ ।


आफुले मानिरहेको धर्मको पक्षमा जस्तो सुकै कुतर्क गर्न पनी तयार हुने व्यक्तिहरुलाई यो तस्विरले व्यंग्य गरेको छ । सबै धर्मको सम्मान र सहिष्णुता भयो भने चित्र जस्तै नेपाल पनी शुन्दर हुन्छ भन्ने सन्देश चित्रले दिएको छ ।