सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन कृषि क्षेत्रका युवाहरुको सफलताको कथा समेटिएको पुस्तक ‘कर्म’ विमोचन ‘यूवा पुस्ता पत्रकारीतामा आउन जरुरी छ’ : प्रेस चौतारी केन्द्रिय सचिव आचार्य तानसेनका एक सय दश पसलमा अनुगमन, ६३ हजार रुपैंयाको सामग्री जफत गरि नष्ट तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

बीसीसीआई, आइपीएल र विवाद

विश्वको लोकप्रिय क्रिकेट लिगमध्येको एक इण्डियन प्रिमियर लिग(आइपिएल)को १२औं संस्करण शनिबार(आज)बाट सुरु हुदैँछ।

यस सिजनको पहिलो खेल साविकको विजेता चेन्नाइ सुपर किंग्स र रोयल च्यालेन्जर्स बैंग्लोरबीच रहेको छ। 

महेन्द्रसिंह धोनीको कप्तानीमा रहेको चेन्नाईले २०१०, २०११ र २०१८ गरी तीन चोटी आइपिएलको उपाधि उचालिसकेको छ।

यस्तै चेन्नाई चार चोटी आइपीएलको उपविजेता टोली पनि हो। २००८, २०१२, २०१३ र २०१५ मा चेन्नाई उपविजेता थियो। अर्थात चेन्नाई सबैभन्दा बढी आइपीएल खेल्ने टोली हो। 

यतिका उपलब्धि हासिल गरेपनि यस टिमले सबैभन्दा बढी बदमानी पनि खेप्नुपरेको छ।

बीसीसीआई, आइपीएल र विवाद

विश्वकै सबैभन्दा धनी क्रिकेट बोर्ड बीसीसीआईले २०१६ र २०१७ मा चेन्नाई सुपर किंग्सका मालिकहरु म्याच स्पट फिक्सिङमा सामेल भएको भन्दै टोलीमाथि प्रतिबन्ध लगाएको थियो। चेन्नाईसँगै राजस्थान रोयल्सलाई पनि यी दुई वर्ष प्रतिबन्ध लागेको थियो। 

आइपीएलमा पैसाको यति चमक दमक हुने गर्छ कि त्यसको मारबाट बीसीसीआई पनि बच्न सकेको छैन्। आईपीएलको सुरुवात गर्ने ललित मोदी नै हाल देशबाहिर लण्डनमा बसिरहेका छन्। क्रिकेटका नाममा कालोधन आर्जन गरेको आरोप लागेपछि  बीसीसीआईले उनीमाथि आजिवन प्रतिबन्ध लगाएको छ। 

आइपीएलमा पैसाको यति चमक दमक हुने गर्छ कि त्यसको मारबाट बीसीसीआई पनि बच्न सकेको छैन्। आईपीएलको सुरुवात गर्ने ललित मोदी नै हाल देशबाहिर लण्डनमा बसिरहेका छन्। क्रिकेटका नाममा कालोधन आर्जन गरेको आरोप लागेपछि  बीसीसीआईले उनीमाथि आजिवन प्रतिबन्ध लगाएको छ। 

यतिमात्रै हैन्, बीसीसीआईलाई उसका पदाधिकारी नभएर सर्वोच्च अदालतद्वारा गठित एक सुधार समितीले चलाई रहेको छ। यसअघि एन श्रीवासन बीसीसीआईको सर्वोच्च पदमा पदासिन थिए। तर, आइपीएलकै विवादका कारण उनीपनि बीसीसीआईबाट बाहिर निस्कनुपर्‍यो।

यस्तै २०१३ मा प्रहरीले राजस्थान रोयल्सका खेलाडीहरु श्रीशान्त, अजित चंदोलिया र अंकित चौहानलाई म्याच फिक्सिङको आरोपमा पक्राउ गर्यो। श्रीशांन्तमाथि सट्टेबाजीको इशाराका लागि तौलियाको प्रयोग गर्ने गरेको आरोप लाग्यो। उनले एक ओभरमा जानीबुझेर नै धेरै रन दिएको खबर पनि सार्वजनिक भयो। 

खबर पनि सार्वजनिक भयो। 

२००८ मा हरभजन सिंहले श्रीशान्तलाई थप्पड हानेको घटनाले पनि विवादको रुप लिएको थियो। परिणाम स्वरुप हरभजनलाई ११ खेलको प्रतिबन्ध लगाइयो। यस्तै २०१२ मा बलिउड स्टार तथा कोलकत्ता नाइट राइडर्सका मालिक शाहरुख खानलाई वानखडे स्टेडियममा पाँच वर्षका लागि प्रतिबन्ध लगाइएको थियो। शाहरुखले एक गार्डका साथ लफडा गरेपछि उनीमाथि लगाइएको प्रतिबन्ध चारवर्षपछि फुकेको थियो।

चेन्नाईको बैग्लोरसँग पहिलो खेल

शनिबार साँझ आफ्नो घरेलु मैदान एमए चिन्दाबरम स्टेडियममा भारतका कप्तान विराट कोहलीको टोली रोयल च्यालेन्जर्स बैंग्लोरविरुद्ध यस सिजनको आइपिएल सुरु गर्दा चेन्नाईको मनमा पछिल्लो सिजनमा च्याम्पियन बन्दाको मिठो याद ताजै हुनेछ।

धोनीले गतवर्ष लगभग आफ्नै बलबुतामा टोलीलाई च्याम्पियन बनाउँदै कयौं क्रिकेट पण्डितहरुलाई हैरान बनाइदिएका थिए। दुईवर्षको प्रतिबन्धपछि फर्केको टिमका सदस्यमा उनले भरेको जोशले विपक्षी टोलीलाई सधैँ त्रसित बनाइराखेको थियो। 

पछिल्लो फाइनलमा शेन वाट्सनले सनराइजर्स हैदरावादविरुद्ध खेल एकतर्फी नै बनाइदिएका थिए। फाइनलमा जितका लागि १ सय ७८ रनको लक्ष्य पाएको चेन्नाईका लागि वाटसनले १ सय १७ रनको नटआउट पारी खेलेपछि ९ बल बाँकी छदै चेन्नाई च्याम्पियन बनेको थियो।

यो पनि: दिल्लीबाट उपाधि जित्ने लक्ष्य छ: सन्दीप लामिछाने(अन्तर्वार्ता)

चेन्नाईको टिममा यसपटक पनि कप्तान धोनीसँगै आईपीएलमा सबैभन्दा चलेका ब्याट्सम्यानहरु सुरेश रैना, फाफ डुप्लेसी, अंम्बाती राइडु, मुलरी विजय जस्ता खेलाडीहरु छन्। त्योसँगै केदार जाधव, ड्वेन ब्रावो, शेन वाट्सन, रविन्द्र जडेजा जस्ता अलराउण्डर टोलीमा छन्। 

दोस्रो तर्फ विराट कोहलीको कप्तानीमा खेल्ने बैंग्लोरले गतवर्ष अन्तिम चारमा पनि आफ्नो स्थान बनाउन सकेको थिएन्। टोलीमा यसपटक विराटसँगै एबी डिभिलियर्स, पार्थिव पटेल, नाथन ककाल्टर नाइल जस्ता खेलाडीहरु छन्। यस्तै बलरहरुमा उमेश यादव, टिम साउदी, युज्वेन्दर चहल तथा पवन नेगीलाई टोलीले निरन्तरता दिएको छ। 

आइपिएलमा चेन्नाई र बैग्लोर २३ पटक आमने सामने भएका छन्। जसमा १५ पटक चेन्नाईले जित हात पारेको छ भने ७ पटक बैग्लोरले जितेको छ। पछिल्लो सिजनमा यी दुईबीच भएको दुईवटा भेटमै चेन्नाईले जित हात पारेको थियो। 

यसकारण यो आईपीएल विशेष

यसपटक आइपिएल लगत्तै विश्वकप भएकाले यस सिजनको आइपिएललाई विशेष महत्वको साथ हेरिएको छ। आइपीएल २३ मार्चबाट सुरु भएर १२ मे मा सकिनेछ। विश्वकप ३० मे मा सुरु भई जुलाई १४ सम्म इंग्ल्याण्डमा चल्नेछ। 

बलमा छेडखानी गरेको आरोपमा निलम्बनमा परेका अस्ट्रेलियाका ब्याट्सम्यानहरु स्टिभ स्मिथ र डेविड वार्नर पनि यसै प्रतियोगिताबाट अन्तराष्ट्रिय क्रिकेटमा पूनरागमन गर्दैछन्। स्मिथ राजस्थानबाट खेल्दैछन् भने वार्नर हैदरावादबाट खेल्दैछन्।

दिल्ली डेयरडेभिल्सले यसपटक आफ्नो नाम परिवर्तन गर्दै दिल्ली क्यापिटल नाम राखेको छ। दिल्ली क्यापिटलबाट नेपालका युवा खेलाडी सन्दीप लामिछानेपनि खेलिरहेकाले टोलीका हरेक खेलमा नेपालीहरुको नजर रहनेछ।