सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव


जल प्रवाहमा र्याफ्टिङ गर्दै प्रवाहित पत्रकारहरू

बाेली । बैशाख ८ – कालीगण्डकी नदीमा दुई दिने र्याफ्टिङ महोत्सव सम्पन्न भएको छ ।


कालीगण्डकी नदीको महत्व र कालीगण्डकी बेशी क्षेत्रको पर्यटन प्रवर्द्धन गरी जानकारी दिने उद्देश्यले महोत्सव आयोजना गरिएको भएको हो । नेपाल पर्यटन बोर्डको आर्थिक सहयोगमा पाल्पाको रामपुर नगरपालिका, रम्भा गाउँपालिका, स्याङ्जाको चापाकोट नगपालिका र तनहुँको घिरिङ गाउँपालिकाको आयोजनामा महोत्सव उत्तरवाहिनी क्षेत्र असेर्दी बाट सुरु भएको छ ।महोत्सवको शुभारम्भ गर्दै गण्डकी प्रदेशका अर्थ मामिला तथा योजना मन्त्री किरण गुरुङले कालीगण्डकी सभ्यता पुरानो रहे पनि सिद्धार्थ राजमार्ग, पृथ्वी राजमार्ग निर्माण पछि कालीगण्डकी उपत्यका ओझेलमा परेको बताउनुभयो । कालीगण्डकी करिडोर तथा अन्य सडक सञ्जालले विकासको ढोका उघारेको र अब एकिकृत विकास गरेर अघि बढ्न उहाँले आग्रह गर्नुभयो । प्रस्तावित कालीगण्डकी डाईभर्सन तल्लो तटीय क्षेत्रका जनताको जीवन र संस्कार नामेट पार्ने भएकाले आयोजना अगाडि बढ्न नदिने घोषणा गर्नुभयो । आयोजनाको नाममा शीर छेदन गर्ने काम हुन हामी दिन्नौ उहाँको भनाई थियो ।

प्रदेश सांसद नारायण प्रसाद आचार्यले देशका अधिकांश मुख्य धार्मिक स्थलहरु कालीगण्डकीमा पर्ने हुनाले यसको छुट्टै महत्व रहेको बताउनुभयो । उहाँले गण्डकी वेशी क्षेत्रको समुचित विकासको लागि के गर्न सकिन्छ भन्ने विषयमा सोच्नु आवश्यक रहेको उल्लेख गर्नुभयो । प्रदेश सांसद युवराज खनालले संघियताले कालीगण्डकी बेशी क्षेत्रलाई दुई प्रदेशमा बाँडे पनि यहाँका स्थानीय तहहरु मिलेर समग्र आर्थिक तथा सामाजिक विकासको लागि लाग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो ।

कार्यक्रममा रामपुर नगरपालिकाका नगर प्रमुख रमणबहादुर थापाले कालीनदीको महत्वलाई देश भित्र र बाहिर प्रचार प्रसार गर्न नसकेको उल्लेख गर्दै नदी र जिवनलाई कसरी जोड्न सकिन्छ भन्ने अध्ययन गर्नका लागि महोत्सवको आयोजना गरिएको बताउनुभयो । गण्डकी प्रदेशका अर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री, प्रदेश ५ का सदस्य, स्थानीय तहका जनप्रतिनिधि, राजनैतिक दल, उद्योग वाणिज्य संघ, सुरक्षाकर्मी, पत्रकार सहित सरोकालवाला गरी १ सय ४६ जनाले १७ वटा डुङ्गामा एकै पटक ¥याफ्टिङ्ग गरेका थिए । चापाकोट मणिमुकुन्देश्वर बाट सुरु भई घिरिङको पुट्टारमा पुगेर महोत्सव समापन भएकाे छ ।