सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

विस्तारित नेकपा जिल्ला समितिमा अनुभवी युवाहरु छुटेको गुनासो

विजयकुमार बौडेल –
बोली । ३० बैसाख – नेकपा पाल्पाले १४५ सदस्यिय जिल्ला समितिको टुङ्गो लगाएपनी कार्यकर्ता पङ्तिले भने अनुभवी र सक्रिय युवाहरु छुटेको गुनासो गरेका छन् ।


लामो समयको छलफल र अन्र्तक्रिया पछी जिल्ला समितिको टुङ्गो लगाएकोमा धन्यवाद दिँदै युवा नेताहरुले छुटेका थप केही युवाहरु समितिमा आउनुपर्ने बताएका छन् । केही दिन अघि नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा प्रदेश सांसद नारायण आचार्य र सचिवमा गिर बहादुर थापा मनोनित हुनुभएको थियो । त्यसपछी नेकपा पाल्पाले साविक माओवादी र एमालेका विभिन्न पक्ष संग छलफल र अन्र्तक्रिया गर्दै आएको भएपनी धेरै युवाहरु समेटिन नसक्नु दुखद भएको युवा नेताहरुको भनाई छ ।


नेकपाका नेता तथा संघिय सांसद सोम प्रसाद पाण्डेयले जागरूक, सशक्त, सचेत, देशभक्त र गतिशील युवा जमातको खाँचो भएको भन्दै छुटेका युवाहरुलाई विभिन्न जिम्मेवारी दिएर सक्रिय बनाईने बताउनुभयो । नेता पाण्डेयले राजनीतिक, सामाजिक र सांस्कृतिक रूपान्तरणका अग्रणी युवा शक्ति नै भएको बताउँदै देशमा भएका ठूल्ठूला परिवर्तनहरूमा तिनै साहसी र सचेत युवाकै संलग्नता रहेको कुरा नेकपाले कहिल्यै नविर्सने बताउनुभयो । हरेक सङ्घर्षका अग्रीम मोर्चामा उच्च साहस र बलिदानी भावका साथ अग्रसर युवाहरूलाई अन्य दलले जस्तो बैशाखी मात्र बनाउने सोंच नेकपामा नरहेको नेता पाण्डेले बताउनुभयो ।


नेकपा पाल्पाका युवा नेता गुरास आत्रेयले सिंगो समितिमा युवाहरुको सङ्ख्या धेरै भएपनी जिल्लामा सक्रिय अझै धेरै युवाहरु समितिमा छुटेको बताउनुभयो । नेता आत्रेयले जातीय, क्षेत्रीय, लैङ्गिक, भाषिक तथा वर्गीय उत्पीडनबाट मुलुकलाई मुक्त पार्न नवीन सोच र उत्साह बोकेका युवाहरूको जरूरत पर्ने बताउँदै नयाँ सोच, संस्कार, चेतना र संस्कृतिको उपयुक्त फ्युजनबाट मात्र समाज परिवर्तनको ढोका खोल्न सकिने बताउनुभयो ।


नेकपाका जिल्ला नेता तुल बहादुर अधिकारीले लामो समय देखी छलफल र अन्र्तक्रिया गरेर समितिको टुङ्गो लगाएकोमा नेतृत्वलाई धन्यवाद व्यक्त गर्दै नागरिकको पक्षमा काम गर्ने समिति बनेको बताउनुभयो । नेता अधिकारीले निराश भएका युवालाई भविष्यप्रति आशा जगाउने वातावरण, सीप सिकाइको अवसर, पेसा, व्यवसाय सञ्चालनका लागि आर्थिक सहायता, सामूहिक कार्यवातावरणको सिर्जना, युवा वर्गको क्षमताको उपयोग, क्षमता र दक्षता अभिवृद्धि, रूचिअनुसारको कार्यअवसर तथा लगानीको वातावरण निर्माण गरेर युवालाई राष्ट्रको विकासमा प्रयोग गर्नुपर्छ ।


समितिमा महिलाहरुको सङ्ख्या त कम छ नै । युवा महिलाहरुको सङ्ख्या भने अझै कम देखिन्छ । अन्य राजनैतिक दलहरुको तुलनामा भन्दा धेरै युवाहरुलाई जिल्ला समितिमा समावेश गरिए पनी सन्तुष्ट हुने अवस्था भने नभएको युवा नेताहरुको गुनासो छ ।