सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

डुम्रे सहकारीले खोल्यो पसल, दुधमा बिचौलियाको अन्त्य

सहकारी पसल

पाल्पा । डुम्रे दुग्ध उत्पादक सहकारी संस्था लिमिटेड पाल्पाले तानसेन नगरपालिकामा दुध बिक्री पसल आरम्भ गरेको छ ।


गोठदेखि ओंठसम्म दुधमा शुद्धता, सहकारीको प्रतिवद्धता भन्ने नारासहित सहकारीले आजदेखि तानसेन सिल्खानटोलमा पसल खोलेको हो । सहकारी दुध बिक्री पसलमा दुध, दही, घ्यू, पनिर, कुराउनी, छुर्पीलगायतका दुग्ध जन्य पदार्थ बिक्री वितरण गरिने डुम्रे दुग्ध उत्पादक सहकारी संस्थाका व्यवस्थापक गोपाल जीसीले बताउनुभयो ।


सहकारीले आफै पसल खोलेपछि किसानले बिक्रीका आधारमा थप वोसन रकम पाउछन् भने उपभोक्ताले गुणस्तरीय दुध पाउनेछन् । नेपाल सरकारले तोके वमोजिमकै मूल्यमा प्रतिलिटर गाईको दुध ७० र भैंसीको ८० रुपैंयामा बिक्री गरिने व्यवस्थापक जीसीले जानकारी दिनुभयो । सहकारीले ५०\५१ मा गाईको र ६०\६२ मा भैंसीको दुध किसानबाट उठाउँदै आएको छ ।
डुम्रे दुग्ध उत्पादक सहकारी संस्थामा ५ सयभन्दा बढी गाई भैंसीपालन गर्ने किसानहरु आवद्ध छन् ।

सहकारीले १५ जनालाई प्रत्यक्ष रोजगारी दिएकोमा यो पसल आरम्भ गरेसँगै थप ३ जनालाई प्रत्यक्ष रोजगारी दिन थालेको छ । सहकारीले तानसेनमा पसल राखेपछि कार्यक्षेत्र पनि बिस्तार गरेको छ । बौघापोखराथोक चिउडीको चिनारी समूहका किसानहरुले डुम्रे सहकारीलाई दैनिक ५ सय लिटर दुध दिन थालेको छ । प्रदेश र स्थानीय सरकारसँगको सहकार्यमा दुधलाई प्रशोधन गरी बजारमा ल्याउने तयारी पनि सहकारीले गरेको छ ।


आफूले उत्पादन गरेको दुध आफै शेयर सदस्य रहेको सहकारीले बजारमा बिक्री वितरण गर्न थालेपछि गाई भैसीपालन गर्ने किसानहरु औधी खुशी भएका छन् । पसल खोलेसँगै वास्तविक किसानले वोनस धेरै पाउने भएका छन् भने बीचमा व्यापारीले खाने नाफा पनि किसानलाई नै प्राप्त हुने भएको छ ।