सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

रानीमहलको जग ७ फिटसम्म कटान

पाल्पा । जेठ १२ – कालीगण्डकी नदीले तानसेन नगरपालिकामा १३ मा अवस्थित रानीमहलको जग कटान गरेको छ ।


कालीगण्डकी उत्तरवाहिनी क्षेत्र पारेर तीरको चट्टानमाथि बनाइएको करिव सवा १ सय वर्ष पुरानो रानीमहलको जग २ देखि ७ फिटसम्म कटान भएको देखिएको छ । प्रेमको प्रतीक रानीमहलको जगमा पानीको वहावले हानेर खोलेको अवस्थामा चिन्ता प्रकट भइरहेको बेला गोताखोर प्रयोग गरी कटान परीक्षण गरिएको हो ।


सशस्त्र प्रहरी बलको केन्द्रीय गोताखोर टोलीले कटानको अवस्था अध्ययन तथा परीक्षण गर्दा २ फिटदेखि ७ फिटसम्म जग कटान गरेको भेटेको छ । प्रहरी निरीक्षक पुरुषोत्तम भण्डारी, हवलदार बलराम अधिकारी र पारस खाँम्चाले कालीगण्डकीमा डुबुल्की मारी सतहसम्म परीक्षण गरेका हुन् । तानसेन नगरपालिकाका उपप्रमुख लक्ष्मीदेवी पाठकले रानीमहल जग नदीले काटिरहेकाले यसकाे संरक्षण गर्न प्राविधक परामर्शकाे खाँचाे रहेकाे बताउनुभयाे । उहाँले तानसेनको महत्वपूर्ण पर्यटकीय गन्तव्य भएकाले यसको संरक्षण, विकास र उपयोगमा सबैको चासो हुनुपर्ने बताउनुभयो ।

प्रमुख जिल्ला अधिकारी वीरेन्द्रकुमार यादवले नेपालको प्रमुख पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा रहेको रानीमहलको कुनै पनि तरिकाबाट खतरा नहोस् र जोखिमबाट बचाउन गोताखोर परिचालन गरिएको जानकारी दिनुभयो । प्रमुख जिल्ला अधिकारीले भू तथा जलाधार कार्यालय, डिभिजन वन कार्यालयका प्राविधिकहरुसँग परामर्श गरी संरक्षणका लागि आवश्यक बजेट व्यवस्था गर्न प्रदेश सरकारलाई अनुरोध गरिएको बताउनुभयो ।

रानीमहलको जगबाटै बगिरहेको कालीगण्डकीलाई प्राकृतिक रुपमै बग्न दिने वा नदीको धार परिर्वतन गराउने भन्ने विषयमा विभिन्न मत रहँदै आएका छन् । पाल्पाका तैनाथवाला खड्गशमशरेरले १९५४ कालीगण्डकी नदीको चट्टानमाथि रानी तेजकुमारीको सम्झनामा निर्माण गरेको रानीमहल आज प्रेमको प्रतीका रुपमा विश्वभर प्रसिद्ध रहेको छ ।