सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी

विजयकुमार बौडेल –
१२ माघ – रिब्दीकोट गाउँपालिकाका अध्यक्ष नारायण बहादुर जिसीले स्थानिय तहहरुले गरेका नमुना कामहरुको प्रचारप्रसार हुन नसकेको बताउनुभएको छ ।

गाउँपालिका अध्यक्ष जिसीले स्थानिय तहहरुले निर्वाचन यता स्थानिय तहहरुले शिक्षा, स्वास्थ्य, कृषी र पर्यटन जस्ता क्षेत्रमा धेरै नमुना काम भएपनी नागरिकहरु माझ पुग्ननसकेको बताउनुभएको हो । जिसीले रिब्दीकोट गाउँपालिकाले धेरै क्षेत्रमा नमुना काम गरेर समृद्धि तर्फ अघी बढेको बताउनुभयो ।

“स्थानिय तहहरुले गल्ती नै गरेका छैनन् भन्न खोजेको चाँही होईन तर स्थानिय तहका सानातिना कमी कमजोरी धेरै हाईलाईट भयो । धेरैजसो वितृष्णाका कुराहरु मात्र धेरै आए ।” अध्यक्ष जिसीले भन्नुभयो “निराशाको खेती गरेर मात्र त भएन नी । भएका सकारात्मक कामहरुको प्रचारप्रसार सहित कमी कमजोरी पनी औंल्याईदिए अझ उत्तम हुन्थ्यो ।” स्थानिय तहका सकारात्मक कुरा सहित कमी कमजोरीहरु सञ्चार माध्यममा आउनुपर्ने जिसीको भनाई थियो ।

रिब्दीकोट गाउँपालिकाले स्थानिय तहको निर्वाचन भएयता पुर्वाधार तर्फ सबै वडामा सडक सञ्जाल पुर्याउन सफल भएको जिसीको भनाई छ । विकासको पहिलो खुड्किलो सडक नै भएकाले यो आर्थिक बर्षमा मात्रै ७ करोड रुपैंया सडक स्तरोन्नतीमा लगानी गरेको गाउँपालिकाले जनाएको छ । “कृषी र पशुपालन पेशालाई यान्त्रीकरण तथा प्रविधी यूक्त बनाउन र उत्पादनमा आधारित अनुदान दिने काम जिल्लामै नमुना गरेका छौं । यसमा २ करोड रुपैंया लगानी गरेका हौं ।”


जिसीले भन्नुभयो “खानेपानी तर्फ एक करोड भन्दा माथीका ६ वटा ठुला योजना सञ्चालन गरेका छौं । यही आर्थिक बर्षमा ८० प्रतिशत परिवारलाई एक घर एक धारा द्धारा स्वच्छ खानेपानी पुर्याईसक्छौं भने अर्को आर्थिक बर्ष भित्र सबैलाई पुर्याउँछौं ।”

रिब्दीकोट गाउँपालिकाले धार्मिक र पर्यटकिय स्थलहरुको पनी संवद्र्धन गरेको छ । कोशेलीघर स्थापना, भैरवस्थान र रिब्दीकोटको जलेश्वर क्षेत्रमा ऐतिहासिक धार्मिक सप्ताह समेत गरिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

त्यस्तै गाउँपालिकाले शिक्षा क्षेत्रमा स्थानिय श्रोत बाट राखीएका शिक्षकहरुको लागी तालिम सहित शिप अभिवृद्धिका लागी ७० लाख रुपैंया खर्च गरेको जनाएको छ । स्वास्थ्य क्षेत्रमा संस्थागत सुत्केरी र नियमित खोप सहित स्वास्थ्य सेवाको कामलाई निरन्तरता दिएको गाउँपालिका अध्यक्ष जिसीको भनाई छ ।