सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना

पाल्पा । जापानी समाजसेवी काजुमासा काकिमी ओके बाजेले उत्कृष्ट उद्यम गर्ने उद्यमीलाई प्रत्येक वर्ष पुरस्कृत गर्ने गरी सामुदायिक रेडियो मदनपोखरामा अक्षयकोष स्थापना गर्नुुभएको छ ।

पाल्पा जिल्लामा कृषि, घरेलु उद्योग, पर्यटन र रोजगारी सिर्जना गर्ने जस्ता उद्यम गरेका व्यक्तिलाई पुरस्कृत गर्ने गरी अक्षयकोष स्थापना गर्नुभएको हो जापानी समाजसेवी बाजे र सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा सञ्चालक समितिका अध्यक्ष झपेन्द्र जीसी बीच सारेम उद्यम प्रवद्र्धन पुरस्कार अक्षयकोषको संझौता–पत्रमा आज हस्ताक्षर भएको छ । सम्झौतापत्रमा हस्ताक्षर पछि ओके बाजेले मिडोरी जापानको तर्फबाट प्राप्त दुई लाख रुपैँयाको चेक हस्तान्तरण गर्नुभयो ।

काजुमासा काकिमी ओके बाजेले आर्थिक विकासका लागि उद्यमशीलता महत्वपूर्ण हुने भएकोले उद्यमी र इलमीलाई पुरस्कृत गरेर हौसला बढाउने यो कार्यक्रम धेरै मन प¥यो भन्नुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘यो दुई लाखको अक्षयकोष भर्खर जन्मेको छ । यसलाई हुर्काउने र बढाउने काम गर्नुपर्छ । पाँच वर्षपछि यो कोषको रकम वृद्धि हुने आशा गरेको छु ।’

सामुदायिक रेडियो मदनपोखराका सञ्चालक समितिका अध्यक्ष झपेन्द्र जीसीले उद्देश्यबाट कहिल्यै बिचलित नहुने, स्रोतको दुरुपयोग नगर्ने र दुरुपयोग गर्नेका विरुद्ध आवाज उठाउने संस्था भएकाले ओके बाजेबाट प्राप्त कोषको राम्रो सदुपयोग गर्ने बताउनुभयो । नागरिकहरु आर्थिक क्रियाकलापमा संलग्न नहुँदा सम्म देश समृद्ध नहुने र त्यसका लागि मिहिनेत गर्नेलाई हौसला बढाउन यो कोष फलदायी हुने उहाँको विश्वास छ ।

कार्यक्रममा सारेमका उपाध्यक्ष गुणाकर अर्याल, तानसेन ८ का वडा सदस्य ढाका कुमारी पंगेनी, शिक्षक सुन्दर श्रेष्ठले पाल्पामा ओकेबाजेको धेरै ठूलो योगदान रहेको र आफ्नो क्रियाकलाप सुनाउने रेडियोमा अक्षयकोष राखेकोमा धन्यवाद दिनुभयो ।

जापानमा छोराको मृत्युपछि बाबुआमाले मिडोरीको नाममा स्थापना गरेको फाउन्डेशनले ओके बाजे मार्फत् पाल्पामा धेरै सहयोग गर्दै आइरहेको छ । पाल्पा जिल्लालाई कर्मथलो बनाई उद्यम गरेकोे, आफ्नो काममा पूर्ण व्यवसायिक रहेको व्यक्तिलाई पुरस्कृत गर्ने सम्झौता रहेको सारेमका स्टेशन प्रबन्धक राजेशकुमार अर्यालले जानकारी दिनुभयो ।