सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई

विजयकुमार बौडेल –
फागुन ७ – पाल्पा महोत्सव २०७६ मा होटल स्टल सञ्चालन गरि टपरिमा स्वादिष्ट मम बिक्रि गर्नुभएका डुम्रे ममका सञ्चालक कमल दर्लामी सन्तुष्ट हुनुहुन्छ ।


महोत्सवमा ममको उत्कृष्ट स्वाद दिएर ग्राहकहरुलाई सन्तुष्ट बनाएरै दर्लामी व्यापारमा सन्तुष्ट हुनुभएको हो । अरु बेला तानसेन नगरपालिका वडा नं. ८ डुम्रेमा होटल व्यवसाय गर्दै आउनुभएका दर्लामी महोत्सवमा भएको व्यापारदेखी निकै सन्तुष्ट हुनुहुन्छ । उत्कृष्ट र ग्राहकलाई सन्तुष्ट पार्न सके व्यापारमा समस्या नहुने सञ्चालक दर्लामीको भनाई छ ।


ग्राहकले सफा, शुद्ध र स्वादिलो खानेकुरा खोज्ने भन्दै दर्लामीले सबै कुरामा ख्याल गर्न सके व्यापार हुने बताउनुभयो । “दैनिक २० देखी ३० हजार सम्मको व्यापार सहजै भएको छ । एक पटक मेरो स्टलमा आउनुभएका ग्राहक अर्को पटक अन्यत्र जाँदैनन् ।” सञ्चालक दर्लामीले भन्नुभयो । “ग्राहकको सन्तुष्टि नै हाम्रो व्यापारको प्रमुख उद्देश्य हो । व्यापार देखी म सन्तुष्ट छु ।” पातको टपरिमा स्वादिष्ट मम खान पाउँदा मेला हेर्न आउने ग्राहकहरु खुसी भएको दर्लामीको भनाई छ ।


वातावरणिय शुद्धताका लागी पनी पातको टपरिको प्रयोग हुनु खुसीको कुरा भएको मुल आयोजक समितिका संयोजक तथा पाल्पा व्यापार संघका अध्यक्ष चिरञ्जिवी पोखरेलले बताउनुभयो । डुम्रे ममका सञ्चालक कमल दर्लामीले मम बाहेक चाउमिन, ललिपप, चिप्स लगाएतका चिजविज विक्रि गर्नुभएको छ ।


पाल्पा महोत्सव २०७६ का स्टल संयोजक कमल ढकालले ग्रामिण क्षेत्रमा सञ्चालन भएको महोत्सवले नागरिकहरु उत्साहित भएको बताउनुभयो । “नागरिकहरुको उत्साहजनक उपस्थिती रहेको छ । महोत्सवको सुरुवातमै मेला अवलोकन गर्नेहरु उल्लेख्य मात्रामा आएका छन् ।” संयोजक ढकालले भन्नुभयो । “मेला हेर्न आउनेहरु धेरैले अहिले सामग्री हेर्ने र पछी किन्ने गरेका छन् । जहाँको मेलामा पनी सातौं, आठौं दिनपछी मात्र उत्कृष्ट व्यापार हुने गर्छ ।” पाल्पा महोत्सव २०७६ को सुरुवातकै अवस्थामा व्यापारको अवस्था सन्तुष्टिजनक रहेको ढकालको भनाई छ ।


पाल्पा महोत्सव २०७६ को सातौं दिन प्रकाश सपुत, विष्णु ठडराई, हुम गैरे लगाएतले प्रस्तुती दिएका छन् । महोत्सवमा दैनिक उत्कृष्ट कलाकारहरुले प्रस्तुति दिएको सांस्कृतिक संयोजक थानेश्वर गैरेले बताउनुभयो । गैरेले राष्ट्रिय कलाकार सहित पाल्पाका स्थानिय र गाउँ गाउँका संस्कृतीहरुलाई स्थान दिएको बताउनुभयो ।


महोत्सव सोंचेभन्दा निकै सफल भएको नेपाल पत्रकार महासंघ पाल्पाका अध्यक्ष राजेशकुमार अर्यालले बताउनुभयो । “गाउँगाउँबाट दर्शकहरु आएका छन् । स्थानिय क्षेत्रका व्यक्तिहरुले पनी मेला सफल पार्न निकै सहयोग गरेका छन् ।” अध्यक्ष अर्यालले भन्नुभयो । “महोत्सव सबैको सहयोगले सहज रुपमा सफल भएको छ । अव बाँकी दिनहरु पनी अझ व्यवसायिक हुने अपेक्षा गरेका छौं ।” मेला व्यवस्थापन चुस्त दुरुस्त रुपमा अघी बढेको अर्यालको भनाई छ ।